Previous Next

Wycieczka do Warszawy - wrzesień 2019

Warszawa stała się celem szkolnej wycieczki uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie. Każdy dzień pobytu w stolicy pokazał uczestnikom inne oblicze tego miasta.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Warszawskich Powązkach, oddając cześć bohaterom i ludziom zasłużonym dla kraju. Stamtąd udaliśmy się na spacer do Ogrodu Saskiego oraz na zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Krakowskim Przedmieściem dotarliśmy do Starówki, podziwiając po drodze główne zabytki Warszawy. Odwiedziliśmy Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, a dzień zakończyliśmy urokliwym spacerem po Łazienkach Królewskich. Drugi dzień spędziliśmy w naukowej atmosferze. Eksperymentowaliśmy w Centrum Nauki Kopernik, a niespodzianką dla uczestników była wizyta w nowym naukowym miejscu - Centralnym Domu Technologii. Mieliśmy tam okazję do zapoznania się z nowoczesnymi technologiami autorska polskich inżynierów i wynalazców. Znalazło się również coś dla sportowców - wizyta na Stadionie Narodowym. W trzeci dzień poznaliśmy wojenną historię Warszawy w Muzeum Powstania Warszawskiego. W unikatowym Fotoplastikonie oglądaliśmy stare fotografie miasta z lat 1935 - 1955. Stolice pożegnaliśmy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki.
Wyjazd dostarczył uczestnikom sporo pozytywnych wrażeń, wspomnień i wiedzy. Mamy nadzieję, że zostanie na długo zapamiętany jako ciekawa szkolna przygoda.