Halloween w świetlicy szkolnej

Z okazji Halloween w świetlicy szkolnej przypomnieliśmy sobie zwyczaje panujące w tym dniu w krajach anglojęzycznych, przećwiczyliśmy poznane słówka angielskie oraz wykonaliśmy obrazki dyni Jack o'lantern.

Tradycje związane z Dniem Wszystkich Świętych

W tym tygodniu zajęcia w świetlicy miały tematykę związaną z dniem zmarłych. Przybliżono dzieciom tradycje związane z Dniem Wszystkich Świętych obchodzonych w Polsce, a także z podobnymi dniami w USA i Meksyku. Każdego dnia tworzyliśmy inny symbol święta zmarłych. Były znicze, dynie, czaszki i duchy.

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

W tym tygodniu w świetlicy odbywały się zajęcia SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO. Dzieciaki wybrały się na targ oraz zamknęły witaminy w słoiku. Wszystko po to, by uświadomić uczniom jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców oraz przetworów z nich, szczególnie jesienią.

Święto Wszystkich Świętych w świetlicy

Świetlica też pamięta o naszych bliskich zmarłych. Dziś wykonaliśmy znicze w formie świeczek dla tych, których nie ma już wśród nas.

Światowy Dzień Poczty

Świetlicowe projekty znaczka pocztowego z okazji Światowego Dnia Poczty.

Muchomorki

W naszej świetlicy wyrosły piękne muchomorki.

os. Orła Białego 18

62-200 Gniezno