Święto Niepodległości w 6b

Klasa 6b również świętowała 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości począwszy od przygotowania okolicznościowej gazetki, poprzez założenie much, napisanie kartki dla Niepodległej, wspólne odśpiewanie hymnu i na zajadaniu pysznych rogali (za które dziękujemy Rodzicom) skończywszy.

Halloween na języku angielskim

Chwila oddechu na j.angielskim i zamiana uczniów w papierowe mumie klasy 6b i 5b.

Lekcja języka angielskiego w 6b

28 października 1886-Statua Wolności odsłonięta w USA. Na lekcji j.angielskiego klasa 6b pracuje nad symbolem niepodległości.

Zasady zdrowego żywienia w 6b

Na zajęciach z wychowawcą w klasie 6b pojawiły się "smakowite" tematy. Wszystko za sprawą znanego polskiego kucharza - Pascala Brodnickiego, który zachęca dzieci i młodzież do zdrowego trybu życia. Po obejrzeniu filmu z jego udziałem, promującego zasady zdrowego żywienia i aktywność fizyczną, uczniowie przygotowali piramidy żywieniowe. Od teraz zapewne hasło "Zachowaj równowagę!" będzie przyświecało szóstoklasistom przy tworzeniu dziennego menu :)

Julia i Zuzia opowiadają o swojej pasji

Na lekcji wychowawczej, uczennice z 6c (Julia i Zuzia) omówiły swoją pasję, czyli rysowanie oraz zaprezentowały kolegom i koleżankom z klasy wiele swoich prac. Oto kilka z nich.

Metoda 6x6x6 na lekcjach języka polskiego

Tymczasem na lekcjach języka polskiego... Uczniowie klas 6a i 6b tworzyli profile internetowe. Związane one były z postaciami powieści Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi". Pracując metodą 6x6x6 (podobną do metody JIGSAW (UKŁADANKA)), uczniowie mogli szybko i efektywnie wymienić się informacjami na temat bohaterów.

Szkoła Podstawowa nr 10

os. Orła Białego 18

62-200 Gniezno

tel. +48 61 424 28 66

kom. +48 665 100 241